Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 10. 2016

Den s prarodiči

V pátek, nesoucí kouzelné datum 12. 12., jsme s dětmi pořádali akci s názvem Den pro prarodiče. Cílem této události bylo umožnit babičkám i dědečkům náhled do naší třídy, jak se tady učíme, co už všechno umíme, ale především jsme chtěli s nimi strávit dopoledne.

Děti dostaly zadaný úkol vymyslet a zorganizovat jednotlivé činnosti, které by mohli prarodiče ve škole dělat, pokusit se zvolit takové aktivity, které by byly zábavné, naučné a zvládli je sami připravit. Byla jsem mile překvapena, jak se děti se zadáním popraly a bezvadně činnosti naplánovaly.

Společně se slunečným ránem jsme vítali babičky a dědečky, kteří dorazili, mnohdy až z nemalé dálky. Všichni dorazili s úsměvem a dobrou náladou. Společně s dětmi jsme zahájili akci. Následně jsme zpívali koledy v doprovodu nejen klavíru, ale i Hubertova akordeonu. Pak probíhalo tradiční páteční televizní vysílání, tentokrát v podání prarodičů na téma: „Když jsem chodil do školy“. Prarodiče si připravili velice poutavé povídání a vyprávění z jejich dětských let. Děti zaujatě poslouchaly a mnohdy se sami nestačili divit, cože v té škole tenkrát bylo. Poté následovaly centra aktivit, kde již prarodiče procvičili své vědomosti na přichystaných a mnohdy záludných úkolech.

Den to byl opravdu velice milý a příjemný. Prarodiče zavzpomínali na dny strávené ve škole, společně jsme přichystali výborné občerstvení a vše jsme zakončili velmi pozitivně laděným hodnotícím kruhem. Již teď se s dětmi těšíme na příští akci s babičkami a dědečky.

 

Fotogalerie zde.