Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 2. 2017

DEN S PRARODIČI V 5. TŘÍDĚ

Již po 3. jsme měli možnost sejít se společně s babičkami, dědečky i rodiči v naší třídě a prožít tak vzácné společné chvíle. Dopoledne to bylo vskutku nezapomenutelné.

S dětmi jsme na úvod zahráli vánoční příběh o narození Ježíše Krista a nechyběly ani tradiční koledy v doprovodu naši šikovné Doubravky. Nato jsme se pohodlně usadili a děti v roli moderátorů nebojácně vyslýchaly své prarodiče a chtěly se mermomocí dovědět vše z jejich školních let, hlavně ty lumpárny J. První část programu jsme zakončili přestávkou, ve které jsme si pochutnali na cukroví a všelijakých laskominách, které nám babičky přinesly. Mezitím se děti připravily na pokračování programu- centra aktivit. Ty si děti připravovaly po celý týden a musím říct, že celý úkol braly opravdu velmi zodpovědně. A tak si prarodiče mohli projít celkem 8 stanovišť, ve kterých si mohli vyluštit nejednu vánoční křížovku, vyrobit si anděly, ozdůbky na stromeček či vyzkoušet si své smysly (čich a hmat). Na závěr jsme si společně sedli v kruhu a dopoledne zhodnotili tak, jak jsme jej každý prožili.

Moc děkuji všem prarodičům, kterým nebylo zatěžko vážit dlouhou cestu k nás do školy, vzít si den volna, uvolnit se ze všech aktivit a povinností jen kvůli svým vnukům a vnučkám. Moc to pro děti i mě znamenalo.

Zapsala puč Libuše

Fotogalerie zde.