Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 10. 2016

Cestování napříč času- TENTOKRÁT DO PRAVĚKU

Taky byste rádi vyzkoušeli stroj času?  A že se ještě nenašel žádný skvělý konstruktér ani vynálezce, kterému by se to povedlo? Tak věřte nebo ne, nám ve 4. třídě se to podařilo a díky našemu stroji času a umění cestovat jsme se ve čtvrtek 3. prosince mohli setkat tváří v tvář s pravěkým lovcem ze starší doby kamenné.
Děti měly nesčetně zvídavých otázek, kterými pravěkého obyvatele doslova zasypávaly. Tomu dalo velkou práci dětem porozumět, ale nakonec jsme se „rukama, nohama“ domluvili a návštěva pračlověka dopadla praskvěle. Dověděli jsme se spoustu zajímavých informací z jeho života, zjistili jsme jeho největší pochoutku, kterou si rád uvaří k večeři, jak si krátí volný čas, co si každý den obléká, jak loví mamuty a kde se mu nejpohodlněji usíná.
Nakonec jsme zcela vyčerpanému pranávštěvníkovi poděkovali za jeho čas a ochotu zúčastnit se tiskové konference a už teď se těšíme, kam nás stroj času zanese příště.
Velké poděkování patří mamince Dofinky za skvěle ztvárnění pračlověka a výborné herecké nasazení při záludných dotazech a otázkách.