Abeceda peněz a Jarmark

Po prázdninách jsme zjistili, že jsme se zapojili do projektu Abeceda peněz. Téměř tři měsíce jsme se chystali na jarmark. Dělali jsme šípkovou a mirabelkovou marmeládu, věnce z ruliček a spoustu dalších krásných věcí. Jednou jsme se byli podívat v České spořitelně, kde jsme si mj. zkusili počítat peníze. Paní z České spořitelny nám půjčila počáteční kapitál 3 000 Kč. Výrobky jsme dělali i po vyučování. Ve středu 27. 11. jsme měli jarmark. Po obědě jsme vyrazili do České spořitelny a nachystali si tři stánky s výrobky k prodeji. Jarmark začal ve 14.30 hod. Na začátku všechny přivítala naše ředitelka firmy Zuzanka. Pak jsme začali prodávat. Některé děti venku zvaly zákazníky pomocí ampliónu. Přišlo k nám spousta lidí. Nakonec jsme si vydělali 19 040 Kč. Spořitelně jsme vrátili půjčený kapitál 3 000 Kč a 50 % z výdělku darujeme charitativní organizaci Mary´s Meals.

Světlanka

Moje pocity

Mně se projekt moc líbil, protože byl zábavný. Škoda, že jej nemůžeme opakovat. Asi nejvíce mě bavilo stát u kasy, ale venku taky nebyla nuda. Fakt hustý, že jsme vydělali 19 040 Kč! Už jsem pořádně pochopil vydělávání peněz.

Max

***

Abeceda peněz je krásný projekt. Jsem ráda, že jsme se do něj mohli zapojit. Nejlepší na tom je, že jsme výrobky k prodeji mohli vyrábět i po škole. Prodali jsme skoro všechno. Moc ráda jsem motala ruličky na věnce. Cítím se strašně moc dobře. S rodinou jsme si koupili pět věcí. Kdybych mohla, projekt bych opakovala. Vydělali jsme si 19 040 Kč, ale protože jsme si na rozjezd naší firmy půjčili 3 000 Kč, tak jsme je poctivě vrátili. Tím pádem nám zůstalo 16 040 Kč. Z toho darujeme 50 % na jídlo pro děti do nejchudších oblastí světa. Osobně si je přijdou vyzvednou zástupci z organizace Mary´s Meals.

Vali

***

Od září se zabýváme Abecedou peněz. Je to projekt, který nás učí finanční gramotnosti. Z výdělku přispíváme 50v% na charitu Mary´s Meals. Naše výrobky jsme prodávali ve středu 27. 11. a zákazníci si mohli koupit věnce, šípkovou a špendlíkovou marmeládu, med, punč, různé dobroty, betonové šperky a malování na obličej. Mám z toho skvělý pocit. Moc se mi to líbilo. Jsem ráda, že jsem byla s Aňou a Maxem i venku a rozdávala přáníčka.

Sabi

Share This